MAİL GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMLERİ

MAİL GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMLERİ

E-mail çalışma mantığı itibariyle saldırıya en açık uygulamalardan biridir. Mail için kullanılan SMTP protokolü kimlik doğrulama gibi güvenlik uygulamalarının çalışmasına uygun olarak tasarlanmadığından her türlü kötü niyetli saldırılara karşı açıktır. İnternet üzerinde çeşitli amaçlarla gönderilmiş istenmeyen maillerin (spam mail) oranı % 60 -70 lere ulaşmaktadır. Bu maillerin bir kısmı reklam amaçlıdır sadece zaman kaybına sebep olur. Ancak bazıları da zararlı yazılımlar, trojanlar, fidye yazılımları ya da oltalama linkleri barındırmakta ve maddi ve manevi zararlara sebep olmaktadır.

Bu nedenlerle mail güvenliği ürünleri kurumlar için olmazsa olmaz teknolojilerden biridir. Mail güvenliği ürünleri kuruma gönderilen mailleri farklı algoritmalar yöntemler kullanıp kontrol ederek ayıklamaktadır.

ELFA kurumların ihtiyacına yönelik farklı e-mail güvenliği ürünleri ile hizmet sunmaktadır. Kullanılan çözümler spam ve zararlı e-mailleri çok büyük oranda engellemekte ve sandbox, DLP vb teknolojilerle uyumlu olarak çalışmaktadır.

ELFA